Archiwum kategorii ‘Firma z głową’

Biznesplan stanowi dziś podstawę do przyznania dotacji na działalność. Jednocześnie jest pomocny dla przedsiębiorcy: zawsze wskazuje drogę rozwoju, którą zamierza się dążyć. Jak go napisać?

W sytuacji zniknięcia marki z rynku, wydaje się, że jej powrót na sklepowe półki nie jest możliwy. Duża konkurencja oraz brak świadomości wśród nowych odbiorców może oznaczać niepowodzenie. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Kilka marek z sukcesem powróciło i zyskało jeszcze większą rzeszę odbiorców.

W czasie wakacji spadają obroty wielu firm, którym nie jest po drodze z sezonem turystycznym. Jeśli poziom ich przychodów zmaleje poniżej akceptowalnej granicy, warto pomyśleć o zawieszeniu działalności.

Aż 400 tys. zł mogą dostać przedsiębiorcy na ochronę znaku firmowego lub użytkowego czy też wynalazku. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości właśnie prowadzi nabór wniosków o dotacje z Unii.

Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca traci płynność finansową i nie jest w stanie opłacać składek oraz podatków. Może wtedy pomyśleć o zawieszeniu działalności gospodarczej. To świetne rozwiązanie, dla tych, którzy wpadli w przejściowe problemy finansowe lub ich biznes ma charakter sezonowy. Zamiast likwidować firmę, stawiają ją na jakiś czas w stan zawieszenia. Okres ten […]

W dzisiejszych czasach, by założyć firmę, która będzie przynosiła zyski, nie wystarczą dobre chęci i odpowiedni kapitał. Konieczny będzie też dobry pomysł na biznes taki, który zapełni niszę rynkową. Odkrycie niszy nie jest proste i będzie wymagało z Twojej strony sporo wysiłku, ale z pewnością bardzo się opłaci. Oferując klientom towary lub usługi, których do […]

Biznes plan to coś w rodzaju scenariusza firmy, który należy sporządzić, by jak najlepiej i najszybciej rozkręcić zaplanowaną inwestycję, a także nie pogubić się podczas jej uruchomiania i prowadzenia.

Nie dostałeś dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Już wkrótce będziesz mógł starać się o unijne mikropożyczki, które ułatwią rozkręcenie biznesu. Przy minimalnym kapitale początkowym możesz otrzymać nawet 40 tys złotych. Podstawową zaletą mikropożyczki jest jej niewielkie oprocentowanie, które prawdopodobnie będzie zależało od konkretnej sytuacji wnioskującego. Poręczeniem przy udzielaniu pożyczki mają być inne osoby fizyczne o […]

Jak co roku Bank Światowy opublikował raport dotyczący możliwości biznesowych w poszczególnych krajach świata. Tak jak spodziewli się eksperci, Polska wciąż jest w ogonie zestawienia. I taka sytuacja utrzymuje się od lat. Głównie dlatego, że kolejnym ekipom rządzącym brak odwagi do przeprowadzania koniecznych reform. Wszystkie dotychczasowe zmiany (np. system jednego okienka) okazały się niewypałami i […]

Podczas kilkudziesięciu dni polscy przedsiębiorcy złożyli 80 wniosków od czasu rozpoczęcia konkursu na dofinansowanie biznesu internetowego. Dotacje na e-biznes – ostatnie dni! Od końca lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości odbiera wnioski o dofinansowanie na biznes internetowy. Mają to być firmy w ramach działania 8.1. Od tamtej pory zostało złożonych dopiero kilkadziesiąt wniosków, co jest dość […]


O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.