Nowy fast food otwiera się w Polsce

Kategoria: Newsy

21 paź 2010

Nowa sieć fast food w PolsceRestauracje McDonald’s mogą mieć już niedługo poważne problemy. Polski rynek chce zawojować szwedzka firma, planująca otwarcie sieci lokali typu fast food.

Max Hamburgers, bo o tę firmę chodzi, rekalmuje się jako doskonała alternatywa dla McDonald’s. W Szwecji odniosła sukces. Już w 2007 roku zmiotła z rynku kilka lokali McDonald’s wypełniając ich miejsce. Dlaczego ludzie wolą Max Hamburgers? Podobno jedząc tylko je można wiele stacić… na wadze oczywiście.

Wierzą w historię, która urosła wokół firmy. Wszystko zaczęło się od filmu dokumentalnego „Supersize me”. Jego bohater udowadnia widzom, że jedzenie fast foodów w McDonald’s szkodzi zdrowiu i urodzie. Prowadząc niezdrową dietę przytył 12 kilogramów.

Podobno Max Hamburgers są inne. restauratorzy reklamują je jako produkty dietetyczne. Pewien Szwed postanowił to sprawdzić. Przez 75 dni stołował się tylko w MH, a efekty go poraziły. W tym czasie schudł aż 25 kilogramów. O większą reklamę nie trzeba. Tym bardziej, że kotlet w bułce jest zawsze świeży, bo smażony na miejscu.

W Polsce szwedzki fast food jest jednak zupełnie nieznany. A McDonald’s ma już na naszym rynku ugruntowaną pozycję. Trudno przewidzieć więc jak zachowają się konsumenci.

1 odpowiedź do wpisu Nowy fast food otwiera się w Polsce

Avatar

Damian

23 maja 2011 o godz. 17:40

no no ciekawe

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.