Dotacje na ochronę znaku towarowego

Kategoria: Firma z głową

13 wrz 2011

Dotacje na ochronę znaku towarowegoAż 400 tys. zł mogą dostać przedsiębiorcy na ochronę znaku firmowego lub użytkowego czy też wynalazku. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości właśnie prowadzi nabór wniosków o dotacje z Unii.

Minimalna kwota takiego wsparcia wynosi 2 tys. zł, natomiast maksymalnie można otrzymać 400 tys. zł. Dotacje są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – poddziałanie 5.4.1. Ma ono na celu wpieranie ochrony własności przemysłowej.

Kwota dotacji, jakiej udzieli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie przekroczy jednakże 85% całkowitych kosztów. Pieniądze przedsiębiorcy mogą wykorzystać na zrealizowanie projektów mających poprawić efektywność funkcjonowania poprzez upowszechnianie prawa własności intelektualnej.

Dotacje będą udzielane na dwa typy projektów.

  1. Pierwszy jest związany z uzyskiwaniem ochrony własności przemysłowej. Dzięki niemu przedsiębiorca pokryje koszty zgłoszenia wynalazku czy wzoru przemysłowego.
  2. Drugim typem projektów mogących liczyć na wsparcie jest pokrycie kosztów związanych z wycofaniem patentu i prawa ochronnego.

Na co konkretnie można przeznaczyć dofinansowanie? Na przykład na pokrycie opłat urzędowych za zgłoszenie wynalazku, za dokumenty pierwszeństwa lub opłaty za odnowienie wniosku.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.