Archiwum kategorii ‘Newsy’

Najsilniejsze marki w Polsce

Kategoria: Newsy

12 gru 2013

Co trzy lata wybierane są najsilniejsze marki w kraju. Ranking tworzony jest pod hasłem Brand Asset Valuator. W 2013 roku autorami zestawienia są BAV Consulting i Millward Brown. Celem rankingu jest sprawdzenie kondycji polskich firm pod względem kontaktu z odbiorcą oraz aktualnych tendencji na polskim rynku.

Gala SUPERBRANDS 2013

Kategoria: Newsy

6 gru 2013

Superbrands jest jedyną organizacją na świecie promującą ideę brandingu przez identyfikację oraz nagradzanie i prezentację studiów marek, które osiągnęły sukces, dzięki unikalnym korzyściom, jakie mogą zaoferować. Organizacja ta sięga swoimi korzeniami roku 1994, kiedy to w Wielkiej Brytanii powstał projekt mający na celu uhonorować te marki, które wywierają na konsumentów najbardziej znaczący wpływ. W 1997 […]

Debiut Twittera na giełdzie

Kategoria: Newsy

24 wrz 2013

Niespełna półtora roku po debiucie Facebooka na giełdzie, Twitter również postanowił pójść w jego ślady. 12 września 2013 firma potwierdziła, przy pomocy wpisu z oficjalnego konta, wcześniejsze spekulacje na ten temat. Obecnie nie jest znana dokładna data wejścia na giełdę, ponieważ procedurę rejestracji dopiero rozpoczęto, jednak najbardziej prawdopodobnym terminem jest początek 2014 roku.

Facebook traci na wartości

Kategoria: Newsy

12 wrz 2012

Każdy kto myślał, że po wspaniałym debiucie na giełdzie spadek cen akcji Facebooka to tylko przejściowe kłopoty, był w błędzie. Z miesiąca na miesiąc kurs traci na wartości, a za akcje portalu można zapłacić o połowę mniej niż na starcie, czyli niecałe 20 dolarów. Porażka Facebooka okazuje się więc tak wielka, jak jego spektakularny sukces.

Co dalej z Facebookiem?

Kategoria: Newsy

13 cze 2012

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Facebook ma obecnie niezagrożoną pozycję na rynku. Czy jednak rzeczywiście czeka go różowa przyszłość? Coraz częściej pojawiają się głosy, że dni, no… może lata, portalu są policzone. Czy Mark Zuckerberg może spać spokojnie i liczyć pieniądze, które spływają na jego konto?

Usługi bankowe popularne, ale…

Kategoria: Newsy

24 kw. 2012

Wydaje się, że w obecnych czasach funkcjonować bez konta w banku się nie da. Dużym udogodnieniem jest też bankowość elektroniczna, która działa na rzecz oszczędności czasu i pieniędzy. Okazuje się jednak, że korzyści w usługach bankowych widzi zaledwie 60 proc. Polaków. Pozostali od banków trzymają się z daleka.

Tanie dyskonty rosną w siłę

Kategoria: Newsy

27 lip 2011

Aż o jedną piątą zmniejszyła się sprzedaż w centrach handlowych. Polacy coraz częściej doceniają dyskonty. Jak pokazują badania, zaczęliśmy szukać okazji, co nie oznacza, że oszczędzamy.

Na polskim rynku pojawiły się dwie nowe oferty roamingowe dostępne w pakietach. Konkurencyjni operatorzy Orange i T-Mobile walczą o klienta przyciągając coraz tańszymi połączeniami międzynarodowymi.

Luksusowe buty marki Loding podbijają Polskę. Pierwszy w naszym kraju sklep tej firmy, a pięćdziesiąty na świecie, pojawił się w warszawskiej Galerii Mokotów.

Ogłoszono wyniki rankingu Mieszkaniowa Marka Roku. Lista laureatów nie powinna być zaskoczeniem: znalazły się na niej znane i cenione marki, które działają już od długiego czasu na polskim rynku.


O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.