Najpotężniejsza marka luksusowa

Kategoria: Top 10

18 maj 2011

Najpotężniejsza marka luksusowaCoroczny ranking najbardziej wartościowych marek świata konstruowany jest w 13 sektorach. Jednym z nich są marki luksusowe. Najpotężniejsza z nich jest warta 24,3 mld dolarów!

To Louis Vuitton. Marka najsłynniejszych torebek na świecie, które są przedmiotem pożądania wszystkich celebrytów. Marka w ostatnim roku bardzo zyskała. Od 2010 roku jej wartość wzrosła o 23 proc. To dało jej niezachwianą pozycję lidera daleko w tyle pozostawiającego konkurencję. Między pierwszym miejsce w rankingu a drugim istnieje bowiem przepaść. Hermes – drugi w kolejce wyceniany jest bowiem na ok. 12 mld dolarów mniej!

Sektor marek luksusowych rośnie w siłę. Jest drugi w rankingu pod względem tempa rozwoju. Oznacza to, że luksusowe dobra konsumpcyjne wciąż znajdują nabywców. Co więcej grupa docelowa ciągle się poszerza. Głównie dlatego, że markowe produkty z najwyższej półki są indywidualne, nieprodukowane masowo. Przede wszystkim są dobrej jakości, zaprojektowane z największą starannością przez profesjonalnych projektantów. Dobra sprzedaż to także efekt zakrojonych na szeroką skalę kampanii reklamowych z udziałem największych gwiazd oraz z zaangażowaniem najnowszych technologii.

Top 10 marek luksusowych i ich wartość (w mld dolarów):

  1. Louis Vuitton – 24,3
  2. Hermes – 11,9
  3. Gucci – 7,4
  4. Chanel – 6,8
  5. Cartier – 5,3
  6. Rolex – 5,2
  7. Hennessy – 4,9
  8. Moet & Chandon – 4,5
  9. Fendi – 3,4
  10. Burberry – 3,3

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.