Najbardziej ekologiczne marki na świecie – Best Global Green Brands

Kategoria: Top 10

27 sie 2012

Działania ekologiczne prowadzone przez pojedyncze jednostki nie miałyby sensu, gdyby o środowisko nie dbały też różnorodne firmy. Jakie marki najbardziej przejmują się sytuacją przyrody?

Chociaż może to być nieco zaskakujące, to jednak za działające najbardziej ekologicznie, uznaje się marki funkcjonujące w branży motoryzacyjnej oraz technologicznej. Pierwsze miejsce zajęła Toyota, która zapunktowała samochodami z napędem hybrydowym. Jednak w czołówce znalazła się też Honda. Wysoko uplasował się uwzględniony po raz pierwszy Nissan.

Wśród najbardziej ekologicznych firm znalazła się też znana w Polsce marka Johnson&Johnson. Do technologicznych liderów w rankingu należy Panasonic. Ranking koncernów najbardziej dbających o środowisko naturalne został stworzony przez międzynarodową firmę Interbrand.

Ranking pt. „Best Global Green Brands” powstaje na podstawie rzeczywistej działalności marek w kwestii ekologii, ale również, na podstawie opinii klientów. Pod uwagę brane są tu technologie produkcyjne służące do wytwarzania towarów, sposób pozyskiwania materiałów, rozpowszechnianie produktów itp.

Pod tym względem firmy są oceniane przez firmę Deloitte. Natomiast sam Interbrand zajmuje się sprawą odbioru marki przez klientów. Chodzi tu głównie o wiarygodność w sprawie ekologicznej działalności.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.