Google najbardziej cenną marką

Kategoria: Top 10

25 mar 2011

Google najbardziej cenną markąZnany jest już ranking BrandFinance Global 500′ skupiający 500 najbardziej wartościowych marek świata. W tym roku zaskoczenie. Google pobiło dotychczasowego lidera, którym była marka Walmart i z trzeciego miejsca wskoczyło na zaszczytną, pierwszą pozycję na liście.

Tegoroczne zestawienie przyniosło duże przetasowanie. Dotychczasową pozycję straciły takie marki jak wspomniany już Walmart, Coca-Cola (przez ostatnie trzy lata ciągle w pierwszej trójce, teraz poza dziesiątką), koncert naftowy BP. Najboleśniej upadła Nokia – z 21. miejsca w 2010 roku na aż 94 w tym roku. Są też marki, które zyskały dużo i mocno pchają się do przodu. Wśród nich m.in. Apple – 12 oczek w górę 20. pozycję zaminieł na 8.

Po raz pierwszy w zestawieniu uwzględniony został Facebook. jego wartość szacowana jest na 3,7 mld dolarów, co od razu plasuje go na półmetku zestawienia (258 miejsce).

Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

  1. Google
  2. Microsoft
  3. Walmart
  4. IBM
  5. Vodafone
  6. Bank of America
  7. GE
  8. Apple
  9. Wells Fargo
  10. AT&T

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.