Sklep internetowy – platforma płatna czy darmowa?

Kategoria: Newsy

19 Sty 2011

Sklep internetowy - platforma płatna czy darmowa?Coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe. W momencie gdy myślimy o ich założeniu, trzeba zastanowić się nad platformami bezpłatnymi i płatnymi, aby jak najszybciej rozwinąć skrzydła.

Przedsiębiorcy chcący założyć sklep internetowy muszą przede wszystkim mieć dobry pomysł. W tej chwili w internecie panuje duża konkurencja, a ceny są wyjątkowo niskie, dlatego trudno jest już na początku spodziewać się dużych zysków. Nasz sklep musi funkcjonować na jakiejś platformie.

Mamy dwie możliwości wyboru. Pierwszą są sklepy internetowe funkcjonujące na darmowych platformach, gdzie dostajemy niekiedy cały szablon i program działania takiego sklepu, ale jest to mimo wszystko opcja dość ograniczona. Nie jest jednak powiedziane, że takie ograniczenia mogą być dużą wadą. W niektórych przypadkach nie stanowi to większego problemu. Wybierając bezpłatne platformy na samym początku możemy przy okazji sporo zaoszczędzić, co jest ważne na starcie.

Platformy płatne są co prawda droższą alternatywą, ale bardziej efektywną i skuteczną. Przede wszystkim tego typu platformy ułatwiają w znacznym stopniu szybkie, zintegrowane zarządzanie sklepem internetowym. Nietrudno się domyślić, że klientowi zależy na tym, aby jego zamówienie zostało zrealizowane jak najszybciej. Dzięki takim systemom jest to możliwe. Zyskujemy więc to co dla nas najcenniejsze – zadowolenie klienta.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.