Rośnie konkurencja dla Groupona

Kategoria: Newsy

24 Sty 2011

Rośnie konkurencja dla GrouponaGroupon nawiększa platforma internetowa umożliwiająca tanie, grupowe zakupy już niedługo może stać się poważnie zagrożona. Konkurencyjny produkt na rynek chce wprowadzić gigant z Mounatin View.

Google rozpoczął już prace nad Google Offers, klonem Groupona, który w założeniu ma odebrać mu część użytkowników. Są już pierwsze projekty i w zasadzie nieczym szczególnym nie różnią się one od zasad działania Groupona. Odpowiednia liczba zadeklarowanych kupujących będzie miała prawo do nabycia wybranego produktu po niższej, atrakcyjnieszej cenie.

Po co Google bawi się w takie rzeczy? Oczywiście dla zysków. O google’owskim zainteresowaniu Grouponem głośno było już w ubiegłym roku. Krążyły nawet informacje, że Google wykyupiło Groupona za blisko 6 mld dolarów. Wiadomości były oczywiście przesadzone, ale nie brak w nich ziarna prawdy. Google złożyło ofertę właścicielom Groupona. Ci jednak nie chcieli pozbyć się dobrze rokującego na przyszłość projektu.

Stąd też Google zdecydował się na własny produkt. Póki co cicho jest o szczegółach.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.