Rejestrowanie spółki z o.o. w jeden dzień

Kategoria: Firma z głową

6 Wrz 2010

Rejestrowanie spółki w KRSWszyscy, którzy do tej pory rejestrowali spółkę z o.o. wiedzą, że zasada „jednego okienka” nie sprawdza się stuprocentowo. Taka procedura to szereg formalności, których niestety nie da się uniknąć.

Dodatkowo czas oczekiwania na wydanie sądowej decyzji o wpisie do ewidencji działalności gospodarczych nie zawsze trwa tyle, ile gwarantuje ustawa. Najczęściej przedsiębiorcy muszą czekać nie trzy, a nawet 14 dni.

Poza tym muszą przynieść do sądu rejestracyjnego stos papierów i masę cierpliwości. Konieczne są wypełnione prawidłowo wnioski i oryginały: podpisanej notarialnie umowy o założeniu spółki, wykazu wszystkich wspólników, potwierdzonych z oryginałem w urzędzie wzorów podpisów wspólników i osób upoważnionych do reprezentowania interesów firmy, informacji o powołaniu poszczególnych organów firmy. Dopiero po tym, sąd dokonuje wpisu do ewidencji.

Od 2012 roku wpis do KRS-u będzie zamieszczany automatycznie po uprzednim wypełnieniu internetowego formularza uproszczonej umowy spółki i po jego opatrzeniu podpisem elektronicznym.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.