PC wypierane z rynku przez tablety

Kategoria: Trendy inwestycyjne

20 sty 2011

PC wypierane z rynku przez tabletyDeloitte prognozuje, że w 2011 udział komputerów osobistych w globalnej sprzedaży urządzeń komputerowych spadnie do poziomu poniżej 50%. Zwycięzcami będą urządzenia przenośne, w tym tablety.

Przewidywania są zawarte w raporcie Technology, Media & Telecommunications Predictions 2011 opublikowanym na stronie Deloitte. Dobre prognozy dla tabletów wynikają nie tylko z osobistych zastosowań, ale też z rosnącego zainteresowania w biznesie. Ten typ urządzenia ma się okazać idealnym narzędziem m.in. dla handlowców. Dodatkowym argumentem jest to, że wciąż nie ma wirusów atakujących tablety, są więc one bezpieczniejsze niż komputery.

Rozwój tego segmentu rynku będzie się wiązał z różnicowaniem struktury sprzętu i oprogramowania. Deloitte przewiduje, że będziemy mieli do czynienia z dwoma konkurującymi architekturami procesorów. Do tego dojdą systemy operacyjne – przynajmniej 5 rywalizujących ze sobą, z których każdy będzie mógł liczyć na 5% udział w rynku. Można się więc spodziewać, że do walki Symbiana, Androida i mobilnego Windowsa dołączą kolejni zawodnicy.

Znaczenie dla rozwoju urządzeń mobilnych ma mieć rewolucja w ich zasilaniu. Dotychczas doskonalenie baterii nie nadążało za wzrostem mocy. Jednak w nadchodzącej przyszłości podobno możemy się spodziewać upowszechnienia wodoru jako źródła energii. Co interesujące, będzie on kluczowy właśnie dla mobilnych urządzeń, a nie dla motoryzacji.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.