Microsoft przejmuje Skype

Kategoria: Newsy

11 Maj 2011

Microsoft przejmuje SkypePiąta, najbardziej wartościowa marka świata już wkrótce się powiększy. Jej właściele zdecydowali o przejęciu Skype, który stanie się oddziałem Microsoftu.

Po 8 latach od założenia i przechodzenia w różne ręce (w 2005 roku markę przęjął eBay) Skype stanie się częścią giganta w barnży komputerowej. Microsoft za Skype zapłacił 8,5 mld dolarów. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowy właściciel pożegna się z marką na zawsze. Stanie się dyrektorem Microsoft Skype Division.

Dla Microsoftu to dobra inwestycja. Skype bowiem do tej pory zyskał ok. 145 milionów użytkowników. Jest znany na całym świecie. Microsoft jednak jest ogromnym koncernem. Po co mu Skype? Specjaliści już teraz spekulują. Najbardziej prawdobodobne jest skojarzenie Skype z Facebookiem, w którym Microsoft ma udziały. Inną zakładaną opcją jest połączenie Skype z pakietem biurowym – komunikator umożliwiłby wtedy wideokonferencje, na których wpólnie pracowano by nad tekstami czy prezentacjami.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.