Dotacje bezzwrotne tylko dla nielicznych

Kategoria: Firma z głową

20 Wrz 2010

Dotacje bezzwrotne tylko dla nielicznychOd 2014 roku najprawdopodobniej skończą się dotacje bezpośrednie na założenie działalności gospodarczej. Jeśli więc planujesz własny biznes, to ostatni dzwonek, by zdobyć na niego pieniądze.

W myśl założeń polskiego rządu fundusze z budżetu UE na lata 2014-2020 w mniejszym stopniu będą przyznawane przedsiębiorcom bezzwrotnie. Obecnie jest to aż 80 proc. całej puli finansującej działalności gospodarcze. Jeśli pomysł zaakceptuje Komisja Europejska od 2014 roku w formie bezzwrotnej przekazywane byłoby tylko 20 proc. środków. A to oczywiście zaostrzy zasady ich udostępniania. Reszta pieniędzy będzie przedsiębiorcom po prostu pożyczana na preferencyjnychwarunkach.

Takie rozwiązanie według rządu i specjalistów ma zapewnić polskiej gospodarce prawidłowy bieg. Pieniądze byłyby płynne i każdy ich zwrot trafiałby do następnego przedsiębiorcy. To strategia długoterminowa. Obecnie przyznawane pieniądze, np. na dotacje na sprzęt rolniczy, po kilkunastu latach zwyczajne znikną po tym jak maszyny zostaną wyrzucone na złom. Rząd nie chce do tego dopuścić w kolejnych latach.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.