Allegro na prowadzeniu

Kategoria: Newsy

13 Gru 2010

Allegro na prowadzeniuNa hasło „zakupy internetowe” wielu z nas ma przed oczami aukcje internetowe Allegro. Nic dziwnego – to dziś najpopularniejszy, niezwykle rozwijający się portal aukcyjny w naszym kraju.

Obecnie portal Allegro swoim zasięgiem obejmuje aż 50% polskiego e-handlu. Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej firmy przewiduje, że w tym roku jej obroty wyniosą do 7,3-7,4 mld złotych, czyli aż mld złotych więcej, niż w roku ubiegłym. Liczba użytkowników Allegro wzrośnie natomiast do 12 milionów. Nie da się ukryć, że portal rozwija się niezwykle dynamicznie.

Allegro wychodzi też naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, proponując im coraz to nowe, jeszcze bardziej korzystne opcje. Jedną z nich jest możliwość odbioru zakupionego towaru nie tylko ze pośrednictwem kuriera czy listonosza, ale także w szeregu dodatkowych punktów odbioru, na przykład paczkomatach. Klient sam decyduje, kiedy i gdzie chce odebrać zamówiony towar.

Kolejne udogodnienie to możliwość dokonania zakupów bez obowiązującej do niedawna rejestracji i bez żadnych dodatkowych wymogów. Dotyczy to wyłącznie opcji ‚kup teraz’, jednak spotkało się z ogromnym entuzjazmem klientów, którzy chcieli uniknąć skomplikowanych formalności. Zmiana wydaje się dość innowacyjna, zwłaszcza, że sklepy handlujące na Allegro bardzo chwaliły sobie obowiązek rejestrowania się wszystkich klientów – jednak pozycja Allegro w polskim handlu internetowym jest na tyle silna, że portal może sobie pozwolić na takie ryzyko.

Formularz komentowania

O tym blogu

inwestujwdobramarke.pl to serwis dla ludzi, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem sprzedaży towarów i usług.

Serwis prezentuje informacje o tym, jakie produkty i usługi dominują na rynku, jakie są aktualne trendy i w co warto inwestować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym. Zwraca też uwagę na nowe produkty aspirujące do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku.

Obecnie zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów wymaga ogromnej konkurencyjności. Pokazujemy, jak duże i małe firmy, znajdują na to sposób. Prezentujemy okresowe rankingi firm mogących pochwalić się największymi zyskami i tych najbardziej popularnych wśród konsumentów. Pokazujemy mechanizmy, jakie żądzą zachowaniami konsumentów oraz strategie, jakie obrały sobie najbardziej znane marki na świecie.

Serwis zawiera też wskazówki dla przedsiębiorców, którzy są na etapie wcielania własnych pomysłów w życie. inwestujwdobramarke.pl pomoże w sprawnym zarządzaniu każdą marką.